sadsad x
asdasd

Babet Çorap Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

30 December 2022

Babet çoraplar çok düşük ayak bileği çoraplarıdır. Görünmez çorap olarak da adlandırılır,  alçak yapıları sebebiyle ayakkabının üzerine çıkmazlar. Böylece, hiç çorap giymiyormuşsunuz gibi görünür. Babet çoraplar sadece tabanınızı, ayak parmaklarınızı ve topuğunuzu örter.

Çorap Alırken Neye Dikkat Edilir?

21 December 2022

Her ne kadar çoğunlukla göz ardı edilse de hem ayak konforu hem de sağlığı açısından doğru çorap tercih etmiş olmak önemlidir. Siz de çorap satın alma aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalara göz atarak konforu adımlarınıza taşıyabilirsiniz.

Kış Aylarında Yün Çorap Neden Tercih Edilir?

14 December 2022

Kış aylarında en çok ayaklar üşür ve bunun en büyük sebebi tıpkı ellerimiz gibi vücudun uç noktaları olmalarıdır. Sık sık ayaklarınız üşüyorsa, yün çoraplar sizin için ideal ısıyı ayarlayabilirler. Yün konforlu, kalın ve son derece yalıtkandır, bu nedenle soğuk hava sıcak tutan çorapların kumaşından geçemez. Aslında yün vücut sıcaklığına bile uyum sağlar, böylece yün çorap giyildiğinde ayaklar da vücudun geri kalanı kadar sıcak olur.

Matching Suit and Socks

23 December 2020
Of course, every part of the outfit is important. Just as even if it is the most beautiful sentence in the world, it does not make sense if there is no point at the end, so the clean and appropriate design of the socks puts the last point in the integrity of the outfit.

Socks serve to complete the presence of the suits in the best way possible. Choosing socks that will support the significance of the suit will complement the integrity of the outfit and also support the elegance of the suit. The right match of suit and socks will be a savior in all your meetings or social activities.

How to Choose Socks?

23 December 2020
Socks, one of the indispensable parts of daily life, have an endless world. For some, socks are an ordinary and insignificant piece, but for others, they are a passion. There are many types of socks from specially themed socks to designer pieces.


Socks Combinations

06 September 2019
Long socks, colorful pantyhose and knee-high socks, which have recently entered the trend again, and they reveal the importance of accessories in women's fashion. With the choice of socks, you can change the whole mood of your clothes and catch the elegance and grace in your outfits.

Colorful Men's Socks Models

06 September 2019
Men's socks, which were used in black and white before, have taken their place in the wardrobes with their colorful models in recent years. These colorful accessories, which everyone loves, help especially young male users to create their styles. Unlike women, colorful men's socks fashion, which is more adopted by men who do not prefer too much jewelry, provide comfort while completing the styles.
Prepared by  T-Soft E-Commerce.