sadsad x
asdasd
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Kids School Socks
Total of 73 products are displayed.
3 4
73 ürün

Okul Çorabı

Özellikle etekli okul üniformaları için çok daha önemli bir aksesuar olan okul çorapları, hem görsel hem işlevsel amaçlı kullanılır. Dantelli okul çorabı çeşitleri daha çok estetik açıdan tercih edilirken mus gibi kalın ve uzun okul çorabı modelleri ise olumsuz hava koşullarından korunmak için değerlendirilir. Üniforma türüne ve kullanım amacına bağlı olarak birçok okul çorabı çeşidi bulmak mümkündür.

Okul Çorabı Çeşitleri Nelerdir?

Okul çorapları genellikle eğitim yönetmelikleri tarafından belirli renk ve tarzlara göre sınırlandırıldığı için Penti okul çorapları gibi ünlü markaların çorap modelleri dahil tümü çeşitli standartlara göre üretilir. En çok ihtiyaç duyulan okul çorabı modelleri ise şunlardır;

Kolej Çorabı

Özel eğitim kurumlarında giyilen ve üniformaların bir parçası olan kolej çorapları, değişik renk ve desenlere sahip olabildiği gibi diz altı, diz üstü ve benzeri farklı boy seçenekleri de içerir.

Diz Altı Okul Çorabı

Yaygın olarak tercih edilen çorap türlerinden biri olan dizaltı okul çorabı seçenekleri arasında diz altı beyaz okul çorabı ya da diz altı transparan okul çorabı gibi birbirinden değişik modeller bulunur.

Diz Üstü Okul Çorabı

Kış aylarında önemli bir kurtarıcıya dönüşen diz üstü okul çorapları, pamuklu kalın iplikten tasarlanır. Ancak polyester ya da likralı esnek ve şeffaf iplikten de üretilen çeşitleri vardır.

Okul Çorabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mevsimsel değişikliklere uygun kalınlıkta ve uzunlukta okul çorabı seçmenin yanı sıra iplik türü konusunda da dikkatli olmak gerekir. Örneğin; pamuklu çoraplar sıcak tutsa da teri ya da yağmuru emen ve uzun süre üzerinde tutan yapıları nedeniyle dezavantaj yaratabilir. Polyester ya da likralı çoraplar ise sıvıya karşı daha dirençli sayılsalar da uzun saatler giyildiklerinde konfor ve koku açısından rahatsız edici olabilir.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.