sadsad x
asdasd
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Total of 547 products are displayed.
3 4
547 ürün

Çorap fiyatları

Çoraplar genelde ayakkabıların içine giyilen, ayakların sıcak tutulmasını ve ayakkabı içinde terlemesini engellemek için giyilen giysilerdir. Bir çorap lastik, konç, topuk, taban ve burun kısımlarından oluşur. Genellikle belirli bir ayak numarası aralığında üretilir. Alınırken de bu ayrıntıya dikkat edilmelidir; kullanıcının ayak numarasına uygun olanı seçilmelidir aksi takdirde bol olduğunda ayakkabı içinde toplanarak ya da ayaktan çıkarak rahatsızlık verirken, küçük numara alınırsa da ayağı sıkacağından kan dolaşımını engeller ve rahatsızlığa sebep olur. Renk açısından çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Zevke göre tek renk ya da desenli olarak kullanıcının zevkine ve giyeceği kıyafete uygunluğuna göre seçilebilir. Farklı kullanım alanları için farklı boylarda üretimi yapılır. Örneğin külotlu çoraplar etek ile birlikte giyilebilir ve bütün alt gövdenizi sararken babet çorapları daha çok yazlık ve açık ayakkabılar için tercih edilir.

Çorap fiyatları nelere bağlı olarak değişir?

Çorap fiyatları genellikle çorabın kalitesine bağlı olarak değişmektedir. Pamuklu veya naylon olması da ürünün fiyatını etkilemektedir. Ayrıca kalın ve kışlık çoraplarda daha çok malzeme kullanıldığından yazlık çoraplara göre daha yüksek fiyata sahip olabilirler. Külotlu çorapların fiyatları da babet ya da spor çoraplara göre farklılık gösterir. Bunun yanında külotlu çoraplar kendi içinde de birçok çeşitte ve kalitede olduğundan dolayı oldukça farklı fiyatlara sahip olabilir.

Külotlu çorap alırken nelere dikkat etmeli?

Külotlu çoraplar çoğunlukla kadınların günlük hayatta en sık kullandığı çorap çeşitlerinden biridir. İster okula giderken sıcak tutma amaçlı olsun, isterse işe ya da gezmeye giderken şık bir görünüm yakalamak için olsun külotlu çoraplar günlük hayatta çokça kullanılmaktadır. Okula giyilen çoraplar genellikle kalın ve koyu renklerde olurken günlük kullanım sırasında yararlanılabilecek çok sayıda renkli ve desenli külotlu çorap çeşidi bulunmaktadır. Penti külotlu çorapları birçok kullanıcı tarafından tercih edilmektedir ve bu çoraplar kullanıcıya konfor ve rahatlık sağlar. Penti külotlu çorap fiyatları ürünün kalitesine ve çeşidine göre farklılık göstermektedir ve böylece her kesimden kullanıcıya hitap etmektedir.

Varis çorabı nedir, neden giyilir?

Varis çorabı, varis hastalığından muzdarip olan kişiler tarafından bu hastalığa bağlı olarak oluşan ağrı, sızı ve bunlara benzer şikâyetleri geçici olarak önlemek için kullanılan çorap çeşididir. Varis çorabının amacı bacakları sıkarak cilt dışına taşmış olan ve büzülen damarların sabit durmasıdır, bu nedenle de normalden daha sıkıdırlar. Varis çorapları ayak ve bacağı saran kuvvetli elastik materyalden yapılmıştır. Giyildiğinde bacakları sıkarak biraz rahatsız hissetmeye neden olsa da kan dolaşımını düzenleyici etki yapmaktadır.

Varis çorapları dize kadar ya da külotlu çorap gibi alt gövdenize oturacak ve bütün bacaklarınızı saracak şekilde olabilir. Külotlu çorap şeklinde olanları bacak damarlarındaki sirkülasyonu desteklemektedir. Varis külotlu çorap fiyatları markadan markaya veya kalitesine göre farklılık göstermektedir. Varis çorapları yırtılmadığı sürece işlevlerini ortalama 6 ay devam ettirebilirler. Elle yıkama çorabın ömrünü uzatmaktadır. İdeal kullanım önerisi iki çift çorap alınıp, bir gün biri, ertesi gün diğerinin kullanılmasıdır.

Varis Çorabı Nasıl Kullanılmalı?

Varis çorabını kullanacak kişiler sabah uyandıklarında, henüz yataktan çıkmadan giymelidir. Çoraplar giyilirken özenli olunmalıdır. Deneyim kazandıkça daha rahat giyilmeye başlanacaktır. Dikkatsiz giyilen ve bacağa tam oturmayan çoraplar etkisini gösteremeyeceğinden kullanıcıya rahatlık sağlamaz bu yüzden çorabın giyilirken katlanmamasına ve kıvrılmamasına dikkat edilmelidir. Düzgün giyildiğinde baskı ve sıcaklık hissedilir. Bacaklardaki ağrı, şişlik ve ağırlık gibi etkiler azalıyorsa, bu çorabı kullanan kişilere yararlı olduğunu gösterir. Yani varis çorabı bacaklarda, ayak bileğinde kan akımının yetersiz olmasından oluşan şişliği mümkün olduğu kadar azaltmalıdır. Bu şekilde çorapların amacına ulaştığı söylenebilir.

Erkek Çorabı Nasıl Seçilmeli, Kıyafetlerle Nasıl Kombinlenmeli?

Kadın çoraplarında olduğu gibi erkek çorapları için de birçok seçenek mevcuttur. Üreticiler kullanıcıya kalite, renk ve boy bakımından oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır. Erkek çorabı seçerken dikkat edilmesi gereken en büyük unsur hangi tarz kıyafetin altına giyileceğidir. Takım elbise giyilecekse pantolon rengine uygun ve uzun olacak şekilde seçilmelidir. Uzun, normal çorap giyiliyorsa çorabından sonra pantolon, paçandan önce bacağın görünmemesi gerekmektedir. Beyaz çorapları spor yaparken ya da beyaz ayakkabı giyiliyorsa tercih edilmeli. Son yıllarda açık ayakkabıların içine giyilen daha kısa çoraplarda kullanım rahatlığı ve modern görüntüsü ile erkekler tarafından sıkça kullanılmaktadır. Ayrıca şık ve günlük tarzınızı korumak istiyorsanız renkli çoraplar bunun için doğru tercih olacaktır.

Yaz aylarında ince ve pamuklu çorapları tercih ederken kış aylarında kalın ve yünlü çoraplar seçmek gerekir. İnce ve pamuklu çoraplar hava aldığından ter veya koku yapmaz, kışın soğuk havalarda ise çorabınızın kalın ve yünlü olması sizi soğuğa ve hastalıklara karşı koruyacaktır.

Çorap Alırken Hangi Markalara Bakmalı?

Mısırlı marka çoraplar hem kadınlara hem erkeklere yönelik olarak birçok modelde ve kalitede üretilmektedir. Mevsimlik çorapların nefes alan bambu ve %98 pamuklu gibi her türlü kullanıcının ihtiyacına yönelik modelleri bulunmaktadır. Ayrıca burun kısımları dikişsiz olan ürünlerde burun kısmında ayağınızda hiçbir şey hissettirmeyecek şekilde üretilmiştir. Mısırlı çorap fiyatları, ürünün kalitesine, modeline ve tipine göre değişmektedir.

Bolero marka çoraplar erkekler ve kadınların yanı sıra çocuklar ve bebekler için de yüksek kalitede çorap üretmektedir. Bambu çorapları %100 bambu ipinden üretilmekte ve üretimden sonra yapılan hijyenik yıkama sayesinde, ayak kokusu ve kaşıntılara sebep olan bakteri oluşumunu engellenmektedir. Bolero çorap fiyatları sunduğu yüksek kaliteye ve performansa uygun olarak birçok kesimden kullanıcıya hitap etmektedir.

Mudomay çorap markası yumuşak dokulu ve kaliteli malzemeden piyasaya birçok ürün sürmektedir. Ürünlerinin çoğu klimatik özelliğe sahiptir bu sayede ayaklarınız kışın sıcak yazın ise serin kalır. Ayrıca Mudomay çorapları hafifliği ile kullanıcıya kullanım rahatlığı sunar. Bambu ürünlerinde kullanılan bambu ipliğinde herhangi bir kimyevi unsur bulunmadığından güvenle giyebilirsiniz. Mudomay çorap fiyatları, fiyat kalite oranını göz önüne alınarak satışa sunulmuştur, böylelikle kaliteli ürünleri uygun fiyatlarla kullanıcıya sunmuşlardır.

Toptan çorap almak ekonomik midir?

Eğer ki çok fazla çorap kullanımı varsa ya da çorap satışı ile uğraşacaksanız çorapları toptan almak en ekonomik yolların başında gelir. Özellikle satış işiyle uğraşanlar için toptan alım fiyatları önem göstermektedir. Toptan çorap fiyatları 2018 yılında eski yıllara göre yıllık enflasyona göre farklılık gösterebilir. Külotlu çoraplar, yün çoraplar ya da patik çorapların toptan alışı ve satışı yapılabilir. Toptan patik çorap fiyatları, alınacak patik çorapların kalitesine ve sayısına bağlı olarak değişir. Toptan çorap fiyatları şehirden şehire de farklılık gösterebilir örneğin Bursa toptan çorap fiyatları ile Gaziantep toptan çorap fiyatları farklılık gösterir.

Pantolonların Yerini Taytlar Aldı

Taytların çoğunlukla beli lastiklidir ve nefes alan kumaşlardan üretilir, bu sayede kullanıcıya hareket rahatlığı sağlar. Taytlar elbiselerin altına çorap olarak giyilebildiği gibi çoğu zaman spor yaparken ya da pantolon yerine günlük kombinlerde de kullanılabilir. Ayrıca kışlık taytlar yünlü ve kalın üretildiklerinden pantolonun içine giyilerek soğuk havalarda ekstra koruma sağlar. Tayt fiyatları, satın alınacak taytın yazlık ya da kışlık olmasına veya kumaş kalitesine bağlı olarak değişmektedir.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.