sadsad x
asdasd
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Tights & Lenning
Total of 0 products are displayed.
3 4
0 ürün

Tayt

Rahatlığı ve çok yönlü kullanım imkanı nedeniyle yalnızca spor esnasında giyilen bir kıyafet olmaktan çıkarak kadınların vazgeçilmezleri arasına girmeyi başaran tayt modelleri, hem günlük kullanım hem aktif giyim için birbirinden cezbedici alternatifler sunmaktadır. Ayrıca parlak tayt ya da siyah parlak tayt gibi deri ağırlıklı modeller, sportif ortamlarda veya özel gecelerde dahi şık bir tunikle rahatlıkla kullanılabilir.

Pek çok çeşidi bulunan, onlarca farklı parçayla kolayca kombinlenebilen bayan tayt modelleri, her beklentiye ve ihtiyaca uygun renk, kumaş, desen ve kesim opsiyonu içermektedir. Sizin için ideal olan tayt modeline karar verirken vücut yapınız ve kullanım amacınız gibi bazı detaylara dikkat etmeniz yeterlidir. İnce bacak yapısına sahip olanlar, iri desenli tayt modelleri, dolgun bacak yapısına sahip olanlar ise küçük desenli, boyuna çizgili tayt modelleri seçebilirler.

Tayt Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Temel olarak pamuk, polyester ve likra kumaştan imal edilen taytlar arasında tercih yaparken ilk dikkat etmeniz gereken ayrıntıyı da kumaş cinsi oluşturmaktadır. %100 pamuk taytlar, nefes alan ve rahat bir kumaş türü içerdikleri için günlük kullanıma uygun olsa da teri üzerinde tutan yapılarıyla özellikle aktif giyim için sakınca yaratabilir.

Polyester ve dar tayt modelleri de esnek ve dayanıklı olmaları sayesinde kısa süreli sportif aktivitelere uyum sağlasa da, hava geçirgenliği olmayan ve koku yaratabilen yapılarıyla yaz dönemi uzun saatler kullanım için uygun olmayabilir. En ideal seçeneklerden biri olan likra taytları ise hem günlük kullanım hem de aktif giyim için tercih edebilirsiniz.

Tayt Modelleri Hangi Parçalarla Kombinlenebilir?

En kullanışlı parçalardan biri olan taytlarla; deri ceketler, büyük kazaklar, sweatshirtler, spor sütyenler, crop top bluzlar ve daha birçok parça rahatlıkla kombinlenebilmektedir. Özellikle deri taytlar, ip detaylı stilettolarla ve blazer ceketlerle her ortama uyum sağlayabilecek avantajlı kombinler yaratabilmektedir. Benzer şekilde beyaz ve rahat kesim gömleklerle siyah deri tayt çeşitleri de mükemmel görüntüler oluşturabilir. Neredeyse her parçayla kombinlenebilen taytlar, kot ceketler ve beyaz spor ayakkabı modelleriyle de kolayca uyum sağlayabilmektedir.

Tayt Çeşitleri Nelerdir?

Bayan tayt modelleri ve kız çocuk tayt modelleri, kullanılacakları ortamdan aktiviteye, kumaş cinsinden esneklik derecesine kadar çeşitli türlere ayrılmaktadır. Yaygın olarak kullanılan kadın tayt çeşitleri ise şu şekildedir:

Termal Tayt

Genellikle yünlü bir kumaş yapısına ve yüksek düzeyde rahatlığa sahip olan termal taytlar, kış aylarında pantolonların altına giyilerek ekstra sıcaklık sağlar. İçlik ya da kışlık tayt adıyla da bilinen bu tayt türünün farklı renk seçenekleri de bulunmaktadır. Yaygın olarak kullanılan termal tayt marka ve modellerinin başında ise Penti termal tayt seçenekleri gelmektedir.

Korse Tayt

Yüksek bel tayt alternatifleri arasında bulunan korse taytlar, özellikle basen ve karın bölgesini sıkılaştırarak daha orantılı bir görüntü yarattıkları için toparlayıcı tayt olarak da bilinir. Ağırlıklı olarak siyah renge sahip olan bu tayt modellerinin daha düşük belli benzerlerine ise push up tayt adı verilir.

Transparan Tayt

Geneli elastik siyah tayt kumaşından yapılmış ya da yan kısımları şeffaf detaylar barındıran transparan tayt modelleri, özellikle aktif giyim amaçlı yaygın olarak kullanılan ve spor esnasında sıkça tercih edilen tayt türüdür.

Hamile Taytı

Bayan tayt çeşitleri arasında en kullanışlı seçeneklerden biri olan hamile taytı, tıpkı korse tayt gibi karın bölgesini kaplamakla beraber korse tayta göre çok daha esnek ve rahattır. Hamileler için özel olarak dizayn edilmiş bu taytlar, büyük beden tayt alternatiflerine de sahiptir.

Yoga Taytı

Pilates, meditasyon ve yoga gibi egzersiz içeren aktivitelerin olmazsa olmazları arasında yer alan yoga taytları, ayak bileğine kadar uzanan uzun modeller içerebildiği gibi diz altında biten kısa tayt kesimleri de sunmaktadır. Ayrıca mordan beyaz tayt seçeneğine, siyahtan gri tayt tonlarına kadar oldukça zengin bir renk skalasına yayılır.

Siz de gardırobunuzu güncellemek için hem ucuz tayt modelleri, hem de Penti tayt gibi ünlü markaların ürünlerine göz atabilir, avantajlı alışveriş keyfini yaşayabilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.