sadsad x
asdasd
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Men's Bamboo Socks
Total of 8 products are displayed.
3 4
8 ürün

Erkek Bambu Çorap

Bambu doğada tamamıyla doğal olarak yetişen ve geri dönüştürülebilen bitkilerden bir tanesidir. Birçok alanda kullanılan bambu, en sağlıklı giyim materyalleri arasında yer almaktadır. Bambu kendi doğal ortamında herhangi bir etken maddesi olmadan büyümektedir. Organik ürünlere ve doğallığa önem veren kişilerin tercihi olan bambu, lifli bir yapıya sahiptir. Bambu birçok farklı kıyafetin yanı sıra çorap üretiminde de etkin kullanılan bir üründür. Taşıma göreviyle vücudun en önemli bölgeleri arasında yer alan ayaklar için üretilen bambu çoraplar, özellikle kişisel bakımına önem verenler tarafından tercih edilmektedir.

Erkek Bambu Çorap Nedir?

Bambu sazlık bölgelerde yetişen odunsu bir bitkidir. Fiber dokuya sahip olan bambu, mikro boşluklarla örülmüştür. Farklı bir yapısı bulunması sebebiyle bambu, dokuma kumaşlarda kullanılmaktadır. Dokuma kumaşlara lif emilimi ve havalandırma özelliği kazandırmaktadır. Özellikle terlemeye ve kokuya meyilli olan ayaklara ferahlama sağlayan erkek bambu çorap, ayakları tahriş etmeden sağlıklı bir kullanım imkanı sunmaktadır. Sıcak havalarda ve ayaklar için sıkıntılı olabilecek durumlarda erkek bambu patik çorap ayakların 2 derece daha serin kalmasına yardımcı olacaktır.

Yaz aylarında ayakları serin tutan erkek bambu çorapları, mikrofiber dokusuyla kış aylarında da ayakların sıcak olmasını sağlamaktadır. Soğuk havalarda yarattığı bu ısı etkisi ayakları terletmeden sıcak ve sağlıklı bir kullanım olanağı yaratmaktadır.

Erkek koku yapmaz çorap olarak da bilinen bambu çoraplar, pürüzsüz ve cildi saran bir dokuya sahiptir. Bunu sebebi bambu elyafının pürüzsüz ve yuvarlak olmasından kaynaklanmaktadır. Bambudan üretilen çoraplar bu özel dokusu sayesinde cilde yapışmaz. Bu nedenle diğer kumaşlara kıyasla ayakları daha az tahriş etmektedir. Özellikle hassas ve alerjik cilde sahip olan kişiler erkek bambu patik çorap kullanarak ayaklarında sağlığı yakalayabilirler.

Erkek Bambu Çorap Özellikleri Nelerdir?

Tamamıyla doğal bir bitkiden üretilmesi sebebiyle bambu çoraplar, anti bakteriyel yapıları ve koku yapmayan özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Bambunun kendine özgü lifleri bakterilerin %70’ini dışarıda tutar. Kumaşın defalarca yıkanması halinde bile bu özelliğini korumaya devam ettiği yapılan testler sonucunda kanıtlanmıştır. Bakterilerin yayılmasını engelleyen bambu ayakları kuru tutacaktır. Ayaklarda doğal dengenin korunmasına yardımcı olan bambu çoraplar, daha sağlıklı bir ayak için kullanılabilecek en doğru ürünler arasında yer almaktadır.

Anti alerjik özellikleriyle ön plana çıkan %100 bambu erkek çorabı, güneş ışınlarına karşı mükemmel UV filtresi işlevi görmektedir. Çoraplara elastik özellik kazandıran kumaşlar sıcak havalarda ayakları tahriş ederken doğal elastik özelliğiyle bambu çoraplar ayakları tahriş etmez. Çoraplar Mudomay erkek bambu çorap, Bolero erkek bambu çorap gibi markalarda farklı tasarımlarla tüketicilere sunulmaktadır.

Erkek Bambu Çoraplar Kimlere Tavsiye Edilmektedir?

Sağlığına dikkat edenlerin birçok alanda olduğu gibi kıyafet seçimlerinde de özenli davranması gerekmektedir. Özellikle cilt sorunları olan kişilerin doğal ve cilde hasar vermeyen ürünleri seçmesi oldukça önemlidir. Bakterilere karşı etkin yapısı ile bambu çoraplar özel bakıma ihtiyacı olan ve hassas ciltler için idealdir.

Bambu çorap kullanımının tavsiye edildiği diğer bir grup ise şeker hastalarıdır. Diyabet probleminde en önem verilecek yerler arasında ayaklar ön sıralardadır. Diyabet sorunu yaşayan kişilerde çeşitli komplikasyonların ve enfeksiyonların oluşmaması adına tahriş etmeyen, tamamıyla doğal ve sağlıklı bambu çoraplar tercih edilmelidir. Diyabet hastalarının sentetik malzemelerle üretilmiş çorapları giymeleri halinde ciltlerinde tahriş sorunları oluşabilir. Bambu çoraplar tahriş etmeyen özellikleri, bakteri tutmayan yüzeyleriyle diyabet hastalarının ayaklarını rahatlatacaktır.

Ayaklarda koku oluşumu aşırı terleme sebebiyle meydana gelmektedir. Sentetik malzemeyle üretilmiş olan çoraplar, bir cilt sorunu olan aşırı terlemeyi tetikleyebilir. Ayaklarında koku sorunu olan erkekler bambu çorapların nefes aldıran dokuları sayesinde bu sorunlarını minimal seviyede yaşayacaklardır. Sağlığını düşünen erkeklerin tercih ettiği bambu çoraplar şık olmalarıyla da stil sahibi erkeklere önerilmektedir. Farklı renkleri ve tasarımlarıyla bambu çoraplar erkek modasının en büyük tamamlayıcısı olarak işlev görmektedir. Uygun fiyatlı, şık ve sağlığınıza faydalı bambu çoraplardan istediğinizi Çorap Toptancısı üzerinden hemen satın alın.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.