sadsad x
asdasd
600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade
14 Gün İçerisinde İade Hakkı
İletişim
Sorunuzu Hemen Cevaplayalım!
Bayi Ol Üye Ol Üye Girişi Sepet (0)
Çorap Alırken Neye Dikkat Edilir?

Çorap Alırken Neye Dikkat Edilir?

Herkesin çekmecesinde yer alan çoraplar gün boyu ayaklarda taşınan giyim ürünleri olarak öne çıkar. Dolayısıyla ayakların içinde rahat olabilmesi için çorap seçim sürecinin titizlikle yürütülmesi gerekir. Her ne kadar çoğunlukla göz ardı edilse de hem ayak konforu hem de sağlığı açısından doğru çorap tercih etmiş olmak önemlidir. Siz de çorap satın alma aşamasında dikkat edilmesi gereken noktalara göz atarak konforu adımlarınıza taşıyabilirsiniz.

Kullanım Amacına Göre Çorap Seçimi

Çorap seçimi yapılırken kullanım amacına uygunluğu göz önünde bulundurulması gereken unsurların başında gelir. Günlük kullanım için tercih edilen bir çorap modeli, outdoor aktiviteleri ya da farklı spor etkinliklerine uygun olmayacağı için hareket kabiliyetini kısıtlayabilir. Özellikle dağcılık, kayak gibi zorlu koşullarda yapılan etkinliklere özel tasarlanan çorap modelleri bulunur. Bu tür çoraplar ayağı sıcak tutan üstün yalıtım özelliği ile günlük kullanılan modellerden ayrılır.

Türkiye’de üretilen ve %90’ı yurtdışına ihraç edilen çoraplar, kombinleri tamamlayan en önemli detaylardan biridir. Klasik giyimi tercih edenlerin çorap seçimini de buna göre yapması bütünsel bir görünüm sergilemesini sağlar. Spor kombinler için farklı çizgilerin yer aldığı daha detaylı modeller ya da babet çorap modellerini tercih etmek doğru olacaktır.

Mevsim Şartlarına Uygun Çorap Seçimi

Ayakkabı içine giyilen çorabın konfor sağlaması için ayakkabı türüne ve mevsime göre seçilmiş olması önem arz eder. Soğuk havalarda botların içine giyilen çorapların hem ayakları sıcak hem de kuru tutan iplik dokularına sahip olması gerekir. Kış mevsimi için üretilen çoraplarda elastan içerikli sentetik kumaşlar ya da merinos yünü gibi doğal maddeler tercih edilirse ayaklar için arzu edilen sıcaklık elde edilebilir. Erkek Kışlık Çoraplar - Kadın Kışlık Çoraplar

Yaz aylarında giyilecek çorapların ise bambu türü doğal ipliklerden üretilmiş olmasına özen göstermek gerekir. Özellikle pamuk dokuya sahip olan çoraplar, ip yapısının sunduğu avantaj sayesinde ayakların hava almasını destekler. Böylece terleme ve koku gibi istenmeyen durumların önüne geçilebilir. Havaların ısınması ile birlikte botlar yerini spor ve babet ayakkabılara bırakır. Bu tarz ayakkabılar ile dışarıdan görünmeyen bilek boy ya da daha kısa çorap modellerinden tercih ederek tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Erkek Yazlık Çoraplar - Kadın Yazlık Çoraplar

Ayak Yapısına Uygun Çorap Seçimi

Çorap seçiminde en önemli kriterlerden biri ayak yapısına uygunluğudur. Çorap modelleri oldukça geniş bir numara skalası ile kullanıma sunulduğu için tercih edilen çorabın ayak ölçüsüne uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Ayağınıza büyük olan bir çorap ayakkabı içinde toplanarak rahatlıkla hareket etmenizi yüksek oranda önler. Küçük olan bir çorap seçmek ise ayağı sıkacağı için kabarcık gibi problemlerin oluşmasına neden olabilir. Konforlu bir kullanım için sıkmayan ve ayağın şeklini alan çorap modelleri tercih edilmelidir.

Doğru Çorap Seçimi Yaparken Nerelere Bakılır?

Çorap seçiminin en doğru şekilde yapılabilmesi için topuk, manşet, konç gibi detaylara dikkat etmek gerekir. Çorabın topuk kısmı ayak topuğuna tam olarak denk gelmelidir. Aksi takdirde ayak ölçüsüne uygun bir çorap seçimi yapılmadığı anlamına gelir. Manşet kısmında yer alan lastiklerin yapısı bakılması gereken diğer bir noktadır. Özellikle bebek ve çocuk çorapları seçiminde lastiklerin iz yapmayacak esnekliğe sahip olduğundan emin olmalısınız. Çocuğunuz için desenli bir çorap modeli tercih edecekseniz desenlerin konç adı verilen bacak bölgesinde olmasına özen göstermelisiniz. Desenler ayak bölümünde yer alıyor ise iç kısmında ip yumağı oluşmamış çorap modellerini tercih ederek çocuğunuzun rahatlığını destekleyebilirsiniz. Ayrıca geri dönüştürülmüş çorapları tercih ederek çevreci bir tutum da sergileyebilirsiniz.

Çorap seçiminde kalite en önemli unsurdur. Bolero güvencesi ile tercihinize sunulan eşsiz çorap tasarımları arasından rahatlıkla seçim yapabilir ve kaliteyle birlikte konforu deneyimleyebilirsiniz.

Doğru Çorap Seçimi Nasıl Yapılır?

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.