sadsad x
asdasd
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Wholesale Socks
Total of 37 products are displayed.
3 4
37 ürün

Toptan Çorap

Çoraplar yaşlı, genç, çocuk fark etmeksizin her insanın ihtiyacı olan bir giyim ürünüdür. Cinsiyete, kullanım amacına ve içine giyileceği ayakkabıya göre çeşitlenen çoraplarda geniş bir ürün skalası vardır. Gerek sürekli ihtiyaç duyulan bir giyim ürünü olması gerekse çeşitliliğin fazla olması çorabı popüler bir ticari ürün haline getirir. Giyim mağazalarında mutlaka bir çorap reyonu bulunmasının yanında, marketlerde de çorap satışı yapılır. Çorapların bu denli ulaşılabilir bir ticari ürün olması hiç kuşkusuz çorap üreticilerini de etkiler.

Bir mağaza işletiyorsanız veya giyim sektöründe bireysel olarak ticari faaliyette bulunuyorsanız toptan çorap alımı ile ticari hayatınızı geliştirebilirsiniz. Çorap alım satımı yaparak para kazanmak için öncelikle çorap çeşitlerini iyi bilmeli ve hangi tip çorapların hangi müşteri kitlesine hitap ettiğini analiz etmelisiniz.

Çorap Çeşitleri Nelerdir?

Giyim sektörünün vazgeçilmez parçalarından biri olan çoraplar, günlük hayatta en sık kullanılan parçalardan biridir. Genellikle beraber giyileceği ayakkabının tarzına göre çoraplar değişir. Külotlu çoraplar, babet çorapları, spor çoraplar, soket çoraplar gibi ticari ürün olarak sık kullanılan çorap çeşitleri vardır. Bunun yanında çorabın dokusuna ve desenine göre de çeşitli sınıflandırmalar yapılır; file çoraplar, pamuklu çoraplar, penye çoraplar gibi. Erkek çorapları, kadın çorapları, çocuk çorapları gibi yaş ve cinsiyete göre de şekillenebilen söz konusu çorap çeşitlerinin her birinin kendine özel müşteri kitlesi bulunur.

Örneğin file çoraplar ve külotlu çoraplar kadınlara yönelik tasarlanırken, günlük hayatta spor giyim tarzını benimseyen herkes spor çorapları tercih edebilir. Burada önemli olan, ticari bir ürün olarak toptan çorap alımı yapacaksanız eğer müşteri hedef kitlenize uygun seçimi yapmaktır.Aynı zamanda bir tüketici olarak sürekli giydiğiniz spesifik bir çorap çeşidi varsa, bu çorabın toptan alımını gerçekleştirmek isteyebilirsiniz. Bu noktada nasıl toptan çorap alacağınızı öğrenmelisiniz.

Toptan Çorap Alımı Nasıl Yapılır?

Giyim sektöründe ticari faaliyette bulunurken veya tüketici sıfatıyla alım yaparken, toptan ürün almanın temel amacı kar elde etmektir. Tek tek ürün alımı yapmak her zaman toptan yapılan alımlara kıyasla daha maliyetli olur. Bu nedenle toptan ucuz çorap alımı yapmalısınız. Toptan alım aşamasında dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar ise üretici ve toptan çorap fiyatlarıdır.

Toptan çorap fiyatları üreticiden üreticiye değişebilir. Bunu tespit edebilmek için piyasa ve fiyat araştırması yapmak gerekir. Eğer bir mağaza veya mağaza zinciri işletiyorsanız toplu çorap alımını direkt olarak üretici fabrika ile anlaşarak yapabilirsiniz. Üstelik toptan çorap fiyatları sahibinden de öğrenilebilir, fikir edinmek adına toptan çorap satışı yapan, kilo ile çorap satan toptancılara ulaşabilirsiniz.

İhraç Fazlası Toptan Çorap Alınır Mı?

İhraç fazlası ürünlere ticaret alanında oldukça sık rastlanılır. İhraç fazlası çoraplar, üretici tarafından üretilen ancak bir sebeple satılamayan çoraplardır. Sipariş edilenden fazla çorap üretildiğinde, yanlış etiket dikimi, yanlış renk tonu veya hatalı dikiş gibi üretim hatalarından kaynaklı olarak ürünlerin satışı gerçekleştirilemez. Sipariş fazlası çoraplar genellikle 1. kalitedir, herhangi bir defosu bulunmaz. Hatalı üretilen yani defolu çoraplar ise 2. kalite veya 3. kalite olarak sınıflandırılır.

İhraç fazlası çorapların fiyatı genellikle piyasadaki 1. kalite çorapların fiyatına göre daha uygundur. Özellikle sipariş edilenden fazla üretildiğinde veya üretilen çorapların satışı gerçekleşmediğinde elde kalan çoraplar 1. kalite oldukları için bu çorapları toptan almak karlı olur. İhtiyaç dâhilinde az defolu çorapları da toptan satın alarak kullanabilir veya satışını gerçekleştirebilirsiniz. Piyasa fiyatına göre daha uygun meblağlarda satışı gerçekleştiğinden dolayı ihraç fazlası toptan ucuz çorap almak hem tüketiciler için hem de tüccarlar için bütçe dostudur. Bu çorapları kilo ile satın alabilir ve parti malı çorapları toptan alabilirsiniz. Kilo ile çorap toptancılar tarafından satılır. Ayrıca kilo ile çorap fiyatları hakkında bilgi edinmek adına doğrudan toptancılara ulaşabilirsiniz. Parti malı çorap fiyatları, ihracat fazlası çorap toptan fiyatları ve ucuz toptan çorap fiyatları ile ilgili kapsamlı bilgiler toplamak için de üreticilerle irtibata geçebilirsiniz.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.