sadsad x
asdasd
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Women Bamboo Socks
Total of 43 products are displayed.
3 4
43 ürün

Bayan Bambu Çorap

Tamamen doğal olarak yetişen ve geri dönüşüm özelliği olan bambu, en sağlıklı giyim materyallerinden biridir. Bambular doğal ortamında hiçbir etken madde kullanılmadan kendi kendilerine büyür. Kişisel bakımına ve doğayı korumaya özen gösterenlerin seçimi olan bambu, lifli yapısı nedeniyle özellikle çorap üretiminde kullanılmaya çok uygundur.

Bambu Çorap Nedir?

Sazlık alanlarda yetişen ve odunsu bir bitki olan bambunun fiber dokusu mikro boşluklarla örülüdür. Bu farklı yapısı sayesinde bambu ile yapılan dokuma kumaşların lifleri emilimi ve havalandırmayı sağlar. Terlemenin ve tahrişin sıklıkla yaşandığı, ayaklar için sıkıntılı olabilecek sıcak havalarda kullanılan bayan bambu yazlık patik çorap, ayağın 2- 2 derece daha serin kalmasını sağlar. Bambunun kendine has mikrofiber yapısı, yazın serinletmesinin yanında kışın soğuk havalarda da tam tersi bir etki göstererek daha sıcak bir ortam oluşturur. Soğuk zamanlarda hem ısıyı arttırır hem de terleme yapmadan sıcak ve rahat bir kullanım sağlar.

Bambu elyafı yuvarlak ve pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Bu nedenle bambudan üretilen çoraplar pürüzsüz ve cildi saran bir yapıda olurlar. Bambu çoraplar özel dokusu sayesinde cilde asla yapışmaz. Bambunun bu özelliği diğer kumaşlara göre daha az tahrişe yol açmasını sağlar. Bayan bambu çorap, hassas ve alerji eğilimi olan ciltler için mükemmel bir seçimdir.

Bayan Bambu Çorap Özellikleri Nelerdir?

Bambudan üretilen çoraplar, doğal olarak ani-bakteriyel fonksiyonlara ve koku tutmaz özelliklere sahiptir. Bambu lifleri bakterilerin %70‘inden fazlasını dışarıda tutacak yapıdadır. Bambu üzerinde yapılan testler, kumaşın bu özelliğini defalarca yıkamadan sonra da koruduğunu kanıtlar. Bambu, bakterilerin doğal olarak yayılmasını engellediği için ayakları çok uzun süreler boyunca kuru tutar. Böylece ayakların doğal dengesi içerisinde daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Bambu kumaşlar ayrıca güneş ışınlarına karşı mükemmel bir UV filtresi işlevi de görür. Sıcak ve güneşli havalarda kullanılan bayan bambu patik çorap, ayaklarınızı hem ısıdan hem de güneşin zararlı ışınlarından korur. Çorapların elastik özelliklerini veren suni malzemeler sıcak havalarda ayakların tahriş olmasına neden olabilir. Bambu çorapların eşsiz özelliklerinden biri de anti-alerjik olmalarıdır. Deri alerjileri ve tahriş problemi olanlar için özellikle tavsiye edilen ürünlerden biridir.

Bayan Bambu Çorapları Kimler Kullanmalı?

Sağlıklı kumaşlardan yapılan giysiler kullanmak sağlık açısından özen gösterilmesi gereken bir konudur. Cilt problemi yaşayan hastalar için doğru ve doğal ürün kullanımı çok önemlidir. Esnek ve bakteri karşıtı yapısıyla bambu çoraplar hassas ve özel bakım isteyen ciltlere en iyi çözümü sağlar.

Bambu çoraplar şeker hastaları için de tavsiye edilir. Diyabet problemi yaşayanlar için düzenli ve sağlıklı ayak bakımı çok önemlidir. Sentetik malzeme kullanılmadan, natürel ve sağlıklı ürünler kullanılarak üretilen çoraplar, oluşabilecek enfeksiyonları ve komplikasyonları önlemede yardımcı olur. Bambu çoraplar güneşe karşı koruyucu olmaları, bakteri tutmayan yüzeyleri, esnek ve rahat yapılarıyla diyabetli hastalara ayak bakımlarında destek sağlar.

Bir cilt sorunu olan aşırı terleme sonucu ayak kokusu oluşabilir. Sık sık değiştirilse dahi sentetik malzemelerle üretilen çoraplar bu sorunu tetikler. Cilt problemleri ve terleme sorunu yaşayan her bayan koku yapmaz çorap olarak bambu çorapları denemelidir. Bambu lifleri sağlıklı ve sorunsuz ayaklara sahip olmanızda yardımcı olur.

Sağlığı kadar stiline de önem veren hanımlar şıklığı ve bol çeşit olanaklarıyla Bolero bayan bambu çorap, Mudomay bayan bambu çorap ve diğer farklı markalar arasından kendisine en uygun olanı Çorap Toptancısı üzerinden kolaylıkla seçebilir. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip bayan bambu çorap modelleri arasından dilediğinizi en uygun fiyatlarla hemen satın alın.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.