sadsad x
asdasd
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Bamboo Socks
Total of 54 products are displayed.
3 4
54 ürün

Bambu Çorap

Ayak sağlığı için son derece önemli olan çoraplar, yılın her döneminde yaygın bir şekilde kullanılan tekstil ürünleridir. Dokumasında tercih edilen iplik kalitesi ile dayanıklılığı artırılan bu özel çoraplar, kendi içerisinde kalın çorap, ince çorap, dikişsiz çorap gibi farklı alternatiflere sahiptir. Değişen teknolojik koşullara bağlı olarak sağlıklı yaşama uyum sağlayan kıyafetlerin üretilmesi ile bambu ağacından elde edilen özel iplikler sayesinde söz konusu çoraplar giderek ününü artırmıştır.

Bambu Çorap Nedir?

Uzak Doğu Asya ülkelerinde yetişen bambu adlı ağaçtan elde edilen ipliklerin dokunmasıyla elde edilen bambu çorap özellikleri bakımından ayaklara en çok konfor veren çorap çeşitlerinden biridir. Bambu lifleri arasındaki mikro boşluklar sayesinde nefes alabilen bu çorabın kadın ve erkek modelleri olduğu gibi bambu külotlu çorap, bambu çocuk çorabı, ince çorap ve dikişsiz bambu çorap gibi çeşitleri de mevcuttur.

Bambu Çorap Özellikleri Nelerdir?

Yumuşaklığı ve emici yapısıyla tanınan bambu çorapların en bilindik özelliği ayaklarda ferahlık sağlamasıdır. Nefes alan yapısı itibariyle bakterilerin yaşama ve çoğalmasına izin vermeyen bambu çoraplar gün boyu konforlu kullanım sağlar.

Patik, dikişsiz, soket veya sneaker gibi çeşitleri de bulunan bu ürünlerin bambu bayan çorap ve bambu erkek çorap modelleri rahatlık sağlar. Kan akışının normal döngüsüne destek sağlayan, bileği ve bacağı sıkmayan bu ürünlerin lastik kısmı iz yapmaz. Özellikle gün boyu ayakta duran ve kapalı ayakkabı giymek zorunda kalan erkeklerin ayak sağlığını koruyan bambu erkek çorap özellikleri sayesinde ayağı terletmez. Erkek bambu çorap modellerinin doğal cilt yapısını koruyan ve antibakteriyel özellikleri, bambu çorap bayan modellerinde olduğu kadar külotlu çorap ve soket çorap formuyla da desteklenir.

Modal Çorap mı Bambu mu?

Modal çorap çeşitleri, selüloz tipi bir elyaftan üretilir. Doğal içeriği sayesinde pamuk kadar olmasa da sağlıklı olarak tanınan modal çoraplar, daha fazla nem çekme ve hapsetme özelliğine sahiptir. Böylece modal çorap terlemenin azaltılmasında etkili olsa da, kumaş ve dokuma özellikleri bakımından bambu çorap kadar sağlıklı olduğu söylenemez.

Bambu Çorap Nasıl Ayırt Edilir?

Bambu çorap erkek ve kadın modellerinin diğer çorap çeşitlerinden ayırt edilmesi bazen karmaşık olabilir. Çünkü bambu ağacından elde edilen selüloz madde elyaf haline getirildiği için kendisine çok benzeyen modal ve viskon ipliklerle karıştırılabilir. Bu sebeple özellikle toptan bambu çorap alırken, gerçek bambudan üretilen çorapları diğerlerinden ayırt etme noktasında bazı ipuçlarını takip edebilirsiniz:

• Gerçek bambu çoraplar, çok parlak görünüme sahip değildir.

• İlk dokunuşta kaşmir ya da ipek kumaşa dokunuluyor hissi verir.

• Bambu ipliği sertifikasına sahiptir.

• Bambu çorap toptan alınacaksa burun kısmının dikişsiz, topuk kısmının da takviyeli olmasına dikkat edilebilir.

• Bambu ağacının özel bir ortamda yetişmesi nedeniyle tamamen organik olan bambu çoraplar en yumuşak pamuktan bile daha yumuşak yapılıdır.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.