sadsad x
asdasd
600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade
14 Gün İçerisinde İade Hakkı
İletişim
Sorunuzu Hemen Cevaplayalım!
Bayi Ol Üye Ol Üye Girişi Sepet (0)
FİLTRELE
SIRALA
Kapat
Yün Çorap
Toplam 28 ürün görüntüleniyor.
3 4
28 ürün

Yün Çorap

Kültürümüzde yeri olan yün çorap kullanımına, ülkemizin birçok yerinde rastlayabiliyoruz. Günümüzde hayvancılık yapılan bölgelerde olduğu kadar, kent yaşamında da yünlü çorap imalatı yaygın olarak yapılıyor. Geleneksel olarak elde örülen yün çoraplar, çeşitlenen ihtiyaçlar ve kalabalıklaşan nüfus neticesinde, artık ihtiyaca binaen endüstriyel üretim bandından çıkıyor. Yün ham maddesinden imal edilen ve soğuk havaya mukavemeti oldukça yüksek olan bu çorapların kullanımı, kış aylarında adeta bir zorunluluk olarak ortaya çıkıyor.

Yün çorap kadın kullanıcılar ve erkekler için farklı desen alternatifleriyle piyasada yerini alıyor. Yün çorap erkek modellerinin kadın modellerinden göze çarpan en belirgin farkı; ebatlarının büyüklüğü ve renk skalasının daha dar olmasıdır. Öte yandan, kadınların birçoğunun bu konuda ayırım yapmadığı ve özellikle de büyük ayak numarasına sahip kadınların, erkek yün çorap modellerini kullandığı gözlemlenir.

Yün Çorap İhtiyaç mı?

"Sağlık ayaktan başlar" sözünü duymuşsunuzdur. Bu sözün doğruluğu uzmanlar tarafından onaylanır. Ayak sağlığına dikkat etmek kadar, ayakları vücut sıcaklığına uygun biçimde muhafaza etmek de sağlık açısından kritik bir önem taşır. "Özellikle kış aylarında ya da diğer soğuk günlerde mi yün çorap giyilmelidir?" sorusu sıkça sorulur. Bu durumların dışında da grip veya nezle gibi hastalık durumlarında da vücudun sıcaklığını dengelemek ve terlemeyi kolaylaştırmak için yün çorap giyilmesi önerilir.

Sonuç olarak; soğuk günlerde ve ihtiyaç duyulan diğer günlerde de yün çorap kullanımının, insan sağlığını koruyucu ve hastalıkları bertaraf edici bir yapısı olduğu ortaya çıkıyor. Hâl böyle olunca, dolaplarda yün çorap bulundurmanın bir zorunluluk olduğunu ifade edebiliriz. Yani, yunlu corap her bireyin giyim ihtiyaçları arasında yer alır.

Yün Çorap Sağlıklı mı?

Yün çoraplar, öncelikle ham maddesinin yün olması, yani organik olması sebebiyle sağlıklı bir yapıya sahiptir. "Yıkama veya eskime durumlarında yün çorapların özellikleri kaybolur mu?" sorusu da zihinleri sıkça kurcalar. Bu özellikler, organik malzemelerin kullanım ömürlerinin uzunluğuna bağlıdır ve çoraplar sağlıklı yapılarını ömür boyu devam ettirirler. Dolayısıyla, doğal formlarını ömür boyu koruyan yünlü çorapların, sağlıklı olduğuna şüphe yoktur.

Piyasada endüstriyel üretim neticesinde farklı ham madde içeriklerinin yüne eklenmesiyle imal edilen yünlü çoraplara da rastlayabiliyoruz. Peki, "Bu üretimin amacı nedir?" Bu üretim neticesinde sunulan ürünler; ısıya daha fazla mukavemet gösterebiliyor, dolayısıyla soğuklarda daha fazla koruyucu özellik sergiliyor.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.