sadsad x
asdasd
600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade
14 Gün İçerisinde İade Hakkı
İletişim
Sorunuzu Hemen Cevaplayalım!
Bayi Ol Üye Ol Üye Girişi Sepet (0)
Merserize Çorap

Merserize Çorap

Merserize, ipliğin bazı işlemlerden geçirilerek dayanıklılığının artırılması ve dokusunun pürüzsüzleştirilmesi işlemine verilen isimdir. Merserize iplikten üretilen çorapların kalitesi ve dayanıklılığı da daha yüksek olur. İpeksi bir dokusu olan merserize iplikler daha parlak görünümlüdürler ve renkleri daha canlı gösterirler. Merserize çorap kadın, erkek ve çocuk giyiminde tercih edilen bir üründür. Her renk ve desende üretilebilir. Günlük kullanıma uygundur.

erkek merserize çorap

Neden Merserize Çorap Seçmelisiniz?

Şu sebeplerden dolayı Mısırlı Merserize Çorap tercih etmelisiniz;

1- Merserize çoraplar %100 pamuk ipliğinden üretilir,
2- Tamamen doğal ve sağlıklıdır,
3- Ayağa nefes aldırır ve ter emici özelliğe sahiptir,
4- Ayakta şık durur ve kendini belli eder,
5- Renkleri daha belirgin gösterir.

merserize çoraplar

Merserize Çorap Seçimi

Merserize bayan çorapları, erkek çorapları ve çocuk çoraplarının üretiminde kullanılır. Ayak sağlığını korumak için en temel giysi olan çorap seçimi yaparken çorabın dokunma tekniği ve dokunduğu ipliğin hammaddesi çok önemlidir.

Yaz aylarında ayağa nefes aldıran ve terletmeyen, kış aylarında ise sıcak tutan ve hava şartlarına uyum sağlayan çorapları tercih etmeniz ayak sağlığınızı korumanıza yardımcı olacaktır. Çorabın kalitesini dokunduğu iplik ve dokuma tekniği belirler. Kaliteli çorabı yumuşak dokusunda, lastikli kısımlarının sarmamasından ve burun kısımlarının tam oturup ayağa rahatsızlık vermemesinden anlayabilirsiniz.

Merserize Çoraplar Hangi İplik Türlerinden Üretilir?

Merserize çorap üretiminde pek çok çeşit iplik kullanılır. Bunların içinde en yaygın olanları bambu, modal, viskon, yün, kaşmir ve angora iplikleridir. Tüm bu iplikler %100 doğal kaynaklardan üretilirler.

Modal Çorap mı Bambu mu?

Farklı ipliklerin farklı özellikleri bulunur, çorap alırken bunları değerlendirerek tercih yapabilirsiniz. Modal iplikler kayın ağacından üretilen bir türdür ve yıpranmalara karşı dayanıklı olması özelliğine sahiptir. Nem emicidir. Tüylenme yapmaz. Yumuşak bir dokusu olduğu için konfor için tercih edilebilir. Bambu ipler ise anti bakteriyel ve anti alerjen özelliğe sahip bir ip türüdür. Ter kokusunu engellemeye yardımcıdır. Nem emiciliği çok iyidir ve ayağa nefes aldıran bir yapısı vardır. Yaz-kış rahatlıkla kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.