sadsad x
asdasd
600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade
14 Gün İçerisinde İade Hakkı
İletişim
Sorunuzu Hemen Cevaplayalım!
Bayi Ol Üye Ol Üye Girişi Sepet (0)
Penti Çorap Ayak Sağlığı

Ayak Sağlığı Neden Önemlidir?
Ayaklarımız, gün içerisinde ve hayatımız boyunca bizi taşıyan organlarımızdır. Bu yüzden ayakta oluşabilecek bir sorunun doğurabileceği sonuçlar önceden düşünülmeli ve gerekli ayak bakımı yapılmalıdır. Ayak sağlığı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir?

İnsan günde ortalama 7500 adım atıyor. Daha aktif bir meslekte bulunuyorsanız ya da trekking, hiking gibi yürüyüş aktivitelerinde bulunuyorsanız bu sayı iki ya da üç katına çıkabiliyor. Bütün bir ömür boyunca bizlerin yükünü çeken ayaklarımıza gereken özeni göstermeli, en kaliteli çorap ve ayakkabı seçimi yapmalıyız. Penti çorap burada en doğru seçim olacaktır.

Ayak Sağlığı ve Çorap Seçimi

Penti çorap, yılların verdiği birikim ile gündelik kullanımda en sağlıklı çorapları üretiyor. Ayakların sık sık yıkanması, günlük olarak çorap değiştirmek dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Bu yüzden yumuşak ve mevsim şartlarına uygun çorap seçilmelidir. Ayak sağlığı problemleri yaşayan insanların gün içerisinde motivasyonu düşecek, yaptığı işler eziyet olmaya başlayacaktır.

Ayak Sağlığı İçin Öneriler

Ayağa giyilecek çorap ve ayakkabıların dar olmamasına, esneyebilir özellikte olmasına dikkat edilmelidir.

Masa başı bir iş ile meşgulseniz gün içerisinde kısa turlamalar yapmalı, vücudunuzun kan akışını hızlandırmalısınız. Bu hareket ile ayaklar açılacak ve rahatlama hissedilecektir.

Yaz mevsiminde ince çorap tercih edilmelidir. Çorap giyilmediği durumlarda ayaklarda terleme oluşacaktır. Bu terleme kötü koku ve nasır problemlerini beraberinde getirir.

Gün sonunda ayaklarımızı ılık su ile yıkayıp, iyice kurulamalıyız. Sabun, şampuan ve jel ile ayak bakımı yapılmalıdır. Son olarak ayaklarımızı dikerek bir dakika kadar beklemeliyiz. Bu hareket gün içerisindeki yorgunluğu alacak ve ayaktaki dolaşımı hızlandıracaktır.

Haftada bir sefer tırnak kesimi ve törpüleme işlemi yapılmalıdır. Ölü deri var ise törpülenmelidir.

Penti Çorap

Penti çorap ince modelleri ile bahsettiğimiz ayak sağlığı hususunda kullanılabilir. Kış mevsiminde ise terletmeyen, termal penti çorap giyilebilir. Ölü derilerden arındırılmış, mantar sorunu çözülmüş ayakların sağlığı, penti çorap modelleri ile korunabilir. Çorap satın alırken nefes alıp almadığına, yıkama sonrası çekmeyeceğine ve daralmayacağına emin olunmalıdır.

Siz de sağlığınız ile beraber bütçenizi düşünüyorsanız toptan penti çorap satın almak için Çorap Toptancısı’nı tercih edebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.