sadsad x
asdasd
600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade
14 Gün İçerisinde İade Hakkı
İletişim
Sorunuzu Hemen Cevaplayalım!
Bayi Ol Üye Ol Üye Girişi Sepet (0)
Sağlıklı Çorap Nedir?

Sağlıklı Çorap Nedir?

Gün boyu ayakkabının içinde kalan ayakların korunması görevi, çoraplara düşer. Çorap ne kadar doğal malzemeden yapılırsa, o kadar sağlıklı olur. Nefes alabilen, ayak dostu çoraplar, gün boyu rahat etmeyi sağlar. İpliklerden üretilen çorapların hammaddesi doğadan alındığı takdirde doğal olur. Yapay malzemelerden üretilen çoraplar, gün içindeki konforu önleyerek terlemeye sebep olur. Terleyen ve nefes alamayan ayaklarda koku oluşabilir.


Başta mantar olmak üzere, birçok ayak hastalığının sebebi çoraplar olabilir. Kayın ağacından üretilen modal çorap, organik çorap ve bambu liflerinden üretilen bambu çoraplar ayak dostu çoraplardandır.

Çorap Seçimi Nasıl Yapılır?

Çorap seçimi yapılırken, hangi amaca hizmet edeceği akla gelmelidir. Ayakkabının çıkarılması gereken durumlarda, kıyafetle uyumlu çorap giymek tarzı tamamlar. Bazı kişiler, giydikleri kıyafetle aynı renkteki çorapları giymeye dikkat ederken, bazıları zıtlıkların uyumundan hoşlanır. Çoraplar, aynı zamanda kişiliğin birer yansıması gibidir. Eğlenceli kişiliğe sahip olanlar, rengarenk çorapları giymekten hoşlanırlar. Bazıları ise tek renk çorap giymeyi adeta ilke edinmişlerdir. Başta siyah renk olmak üzere, her renkten birer çorap edinmek, uyum sağlanması açısından kolaylık sağlar.


Çorap seçiminde önemli olan, çorabın doğal malzemeden yapılmış olmasıdır. Pamuklu çorap, içinde polyester karışımı olmadığı takdirde, ayağın dostudur. Bambu liflerinden üretilen organik çoraplar, özel dokusu ile ayakların rahat etmesini sağlar. Seçilen bambu çorap ayağı sıkmamalıdır. Ayakkabı içinde kalan ayakları sıkan çoraplar, tırnak enfeksiyonlarına sebep olabilir. Bu nedenle, ayağın şeklini alan, onu sıkıştırmayan çoraplar seçilmelidir. Ortopedik çorap olarak da bilinen çoraplar, ayağın şekli ile uyum sağlar.

Varis hastaları için özel olarak üretilen varis çorapları, bacakları sıkarak kan dolaşımını hızlandıran uzun çoraplardır. Varis çorabının bileğe yakın olan kısmı daha sıkıyken, bacakların üst kısımlarında ise daha az baskı vardır. Çoraplar sayesinde, vücut ağrıları azalırken kan dolaşımı olumlu yönde etkilenir.

Ağır kış koşullarında yaşamak zorunda olan veya dağcılık sporu ile ilgilenenler için özel olarak üretilen ısıtmalı çoraplar, pille veya şarj edilerek çalışır. Özellikle parmak uçlarının ısınması prensibine sahip olan çorapları; kayak sporu ile ilgilenenler, balıkçılar, outdoor sporları yapanlar ve avcılar tercih etmektedir.

Diyabetik Çorap Nedir?

Diyabet hastalarının ayakları çok hassastır. Hastalarda, kan dolaşımı bozuklukları oluşmaması için, ayaklarının rahat etmesi gerekir. Ayaklarda oluşabilecek olan enfeksiyonların hayati değer taşıdığı şeker hastaları için lastik kısmını sıkmayan özel çoraplar üretilir.

Gümüş Çorap Nedir?

Yeni teknolojinin ürünü olan gümüş çoraplar, ayaklarda bakteri oluşumunun önüne geçer. Ayrıca ayakların nefes almasını sağlayarak, kokuyu önler. Sürekli olarak gümüş çorap giyenler, onun rahatlığına alıştıktan sonra başka çorap giyemezler. Mantar oluşumunu engelleyen çorap isteyenler de, terletmeyen çoraplardan edinebilirler.

Çorap Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ayak gibi tüm vücudun yükünü taşıyan bir uzvun rahat etmesi çok önemlidir. Çorap alışverişi yapılırken fiyattan çok, doğal malzemeden yapılıp yapılmadığına bakılmalıdır. Kaliteli çorap satın almak istiyorsanız, belli bir bütçeyi gözden çıkarmalısınız. Her bütçeye uygun bir çorap mutlaka vardır. Sistemde çoklu satılan çoraplar, kalitesiz anlamına gelmemektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.