sadsad x
asdasd
600 TL Üzeri Ücretsiz Kargo
Kolay İade
14 Gün İçerisinde İade Hakkı
İletişim
Sorunuzu Hemen Cevaplayalım!
Bayi Ol Üye Ol Üye Girişi Sepet (0)
Doğru Çorap Seçimi Nasıl Yapılır?

Çorap Seçimi Nasıl Yapılır?

Günlük hayatın vazgeçilmez parçalarından biri olan çorapların uçsuz bucaksız bir dünyası vardır. Bazılarına göre çorap sıradan ve önemsiz bir parça olsa da bazılarına göre bir tutkudur. Özel temalı çoraplardan, tasarım parçalara kadar birçok çorap çeşidi mevcuttur. Son dönemlerde, eskisinden daha popüler hale gelen çoraplar, üzerinde mesaj taşıyan, rengarenk bir hale gelerek gençlerin gözdesi olmuştur. Artık tarz denince akla çoraplar da gelmektedir.

Çorap seçiminde uyum önemlidir. Giyilen kıyafetler ile baştan aşağı bir uyum sağlanmak isteniyorsa, çorap renginin ve desenlerinin de uyum yakalaması gerekir. Günlük çoraplar, kıyafetin altında kalsa da renk uyumu sağlamalıdır. Doğru çorap seçimi yapabilmek için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Elbise veya etek gibi bacağı açıkta bırakacak parçalar ile külotlu çorap giyilir. Opak veya yarı opak çorapların birçok renk seçeneği ve modeli mevcuttur. İnce kadın çorapları olarak da tabir edilen çorapların desenli olanları ile ayrı bir şıklık yakalamak mümkündür.

Aktiviteye Göre Çorap Seçimi

Gün içinde ne tür bir aktivite yapılacaksa, çorap seçimi de ona uygun olmalıdır. Açık ve soğuk havada, zorlu koşullar altında yapılacak olan bir spor aktivitesinde, dağcılık çorapları seçilebilir. Ayağı sararak sıcak tutan yapısı ile dağcılık çorapları, yüksek konfor sağlar. Gün boyu aynı ayakkabıyı giymek zorunda olan işçiler için, işçi çorabı da üretilmektedir. Pamuklu çoraplar, doğal yapısı sayesinde, ayak sağlığını koruyarak, çalışan ayaklara gereken özeni verir.


Fittness çorabı, fitness yaparken, vücudun ağırlığının ön ayak parmaklarına verilmesi ile oluşabilecek sıkıntıların önlenmesini sağlar. Kayak sporu ile ilgilenenler için, soğuk hava şartlarında, en iyi korumayı sağlayan kayak çorabı, en sıcak tutan çorap çeşitlerinden biridir. Kalın yapısı ile eksi derecelerdeki hava sıcaklıklarında bile ayakların sıcak kalmasını sağlar.

Koşu, yürüyüş ve benzeri spor aktivitelerinde, spor çoraplar tercih edilmelidir. Ayağı terletmeyen, ince yapılı çoraplar spor sırasında sizi yormaz. Yürüyüş çorapları, spordan yüksek verim almanızı sağlar.

Hangi Ortamda Hangi Çorap Giyilir?

Eğlenceli bir ortama gidilirken renkli çorapların giyilmesinde bir sakınca olmaz. Ayakkabıların çıkarılarak girildiği ortamlarda çorap renk seçimi üzerine düşünmek gerekir. Kıyafete uygun çorap seçimi, aynı zamanda kişiliğin bir yansımasıdır. Giyilen kıyafetlerin ağırlıklı rengi hangisi ise, o giysiye uygun çorap seçimi yapmak uyumlu bir görünüm sağlar.

Okul çağındaki kız çocukları için, okul formalarına uygun okul çorabı çeşitlerinden birini seçebilirsiniz.

Çeyizlik Çorap Modelleri

Evlenirken hazırlanan, çeyizlerde mutlaka olması gereken gelin çorabı ve damat çorabı, diğer çorap türlerine göre daha özenlidir. Gelinliğin altına giymek için alınan gelin çorapları, opak olurken, üzeri dantel motiflerle süslenmiş olabilir. Damat çorabı ise genellikle siyah, lacivert veya gri renkte olan pamuklu çoraplardandır. Damat çorapları, takım elbise çorabı olarak da kullanılabilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.